چگونه در عین مثبت اندیشی بر روی اهداف خود تمرکز داشته باشیم؟ - معجزه ی سپاس گزاری

شکرگزاری و تقویت روزانه انرژی مثبت درونی،عشق،سلامتی و ثروتچگونه در عین مثبت اندیشی بر روی اهداف خود تمرکز داشته باشیم؟

در رسیدن به اهداف بزرگ ، افکار و احساسات ، حرف اول را میزنند. هر چقدر شما باور فراوانی خود را تقویت کنید و در فاز مثبت باقی بمانید این مسیر برای شما سهل و آسان خواهد بود.

در مقابل،اگر بر روی مشکلات و ترس‌های خود تمرکز کنید، اتفاقات خوب کمتری را به زندگی خود جذب می‌کنید. با این اوصاف چگونه باید بر روی اهداف خود تمرکز داشت؟

ما در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چطور می‌توانید درعین حفظ مثبت اندیشی، روی اهداف خود همچون عشق، فراوانی مالی، شغل و یا هر چیز دیگری تمرکز کنید.

در ابتدا ما به کلید های اصلی تمرکز می پردازیم،سپس به ارایه مثال‌ها و دستورالعمل‌هایی خواهیم پرداخت که مثبت اندیشی ما را تقویت کرده و باعث می شوند همزمان تمرکز کامل روی اهداف خود داشته باشیم.

چگونه در زندگی تمرکز داشته باشیم؟

چگونه در زندگی تمرکز داشته باشیم؟

موانع زیادی برای تمرکز در زندگی روزمره وجود دارد. برخی از آن‌ها سر منشا بیرونی دارند،برخی مربوط به روابط شما هستند و برخی دیگر به طرز فکر شما برمی گردند.

به عنوان مثال، چند بار به خودتان قول داده‌اید که طبق یک برنامه منظم کارهایی را در طول روز انجام دهید،این در حالیست که در پایان روز متوجه می شوید تنها تعداد کمی از کارها را انجام داده اید؟!

برای شروع یک چرخه منفی، تنها داشتن یک روز بی فایده و کسل کننده کافیست.در این صورت است که با احساس ناراحتی و نا امیدی ، انرژی منفی را در خود تقویت کرده و سرعت رسیدن به اهداف را آهسته میکنیم.

بنابراین مهم است استراتژی‌هایی داشته باشیم که بتواند ما را اکیتو و از همه مهمتر مثبت نگه دارد.

دو عامل اصلی برای تمرکز به صورت مداوم وجود دارد. دانستن این دو عامل برای درک اینکه هفت تکنیک پیشنهادی ما چگونه کار می‌کنند بسیار مهم است.

1.خودتان را بشناسید و دوست داشته باشید

خودتان را بشناسید و دوست داشته باشید

با خودتان یکی شوید و عاشق خودتان باشید .باید خود واقعی تان را بشناسید و خودتان را آنطور که هستید بپذیرید. ذهنیت منفی یا احساس عدم تمرکز اغلب از نیازهایی که برآورده نشده و یا احساسات و عواطفی که هیچ وقت به آنها بها و ارزش داده نشده شکل می گیرند.

در صورتی که با خود و احساساتتان هماهنگ باشید ، می توانید در لحظه های سخت و دشوار که مملو از احساسات منفی هستند روی خودتان تسلط کافی داشته باشید و اجازه ندهید این احساسات بیشتر از این روی شما تاثیر منفی داشته باشند.

یکی از ساده ترین تمرین ها برای این کار نوشتن است. حتی اگر سرتان خیلی شلوغ است ، سعی کنید هر روز چند پاراگراف درباره احساسات ، افکار و برنامه های خود بنویسید.

بهتر است این کار را صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن از رختخواب انجام دهید.با این کار بسیاری از دغدغه های ذهنی خود را در همان ابتدای روز از بین می برید.

علاوه بر این ، دوست داشتن خود به معنای این است که بعضی روزها نمی توانید سخت کار کنید و باید از خود و سلامتیتان مراقبت کنید.

2.در لحظه زندگی کنید

در لحظه زندگی کنید

در لحظه زندگی کردن با مثبت بودن و داشتن تمرکز همراه است زیرا به شما کمک می کند از چرخه تفکرات منفی جلوگیری کنید.شما در این صورت در مورد اتفاقات گذشته خودخوری نمی کنید و یا نسبت به آینده نگران نیستید.

زندگی در لحظه ،باعث می شود شما زندگی را ساده بگیرید و به اهداف روزانه خود متمرکز بشوید. با این حال ، اگر از این موهبت بهره مند نیستید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید این روش را در وجود خود بپرورانید.

تمرینهای ساده ای برای ایجاد این عادت وجود دارند.به عنوان مثال ، سعی کنید یک شمع روشن کنید و پنج دقیقه روی شعله آن تمرکز کنید.

به صورت منظم پیاده روی کنید و هربار خود را به چالش بکشید تا پنج چیز زیبا در طبیعت پیدا کنید. هر فعالیتی از این قبیل به شما کمک می کند تا به زندگی در زمان حال عادت کنید.

چگونه برای رسیدن به اهداف متمرکز باشیم و در این راه ثابت قدم بمانیم


حال وقت آن است که تکنیک های بیشتری را برای تمرکز و مثبت اندیشی بررسی کنیم.همه این هفت پیشنهاد زیر را می توانید برای هر هدف شخصی و حرفه ای خودتان بکار ببرید.

علاوه بر این ،برای هر یک از روش ها، مثال هایی برای بهتر درک شدن و همینطور راهکارهایی را برای مقابله با موانع موجود هنگام تمرینات ارائه خواهیم کرد.

1.یاد بگیرید که چطور کارهای خود را اولویت بندی کنید

یاد بگیرید که چطور کارهای خود را اولویت بندی کنید

همه ما وظایف و کارهایی مختلفی داریم. برخی از آنها فوری هستند و برخی دیگر نه. در همین حال ، برخی از آنها به اهداف اصلی ما مربوط می شوند در حالی که برخی دیگر صرفاً در جریان زندگی روزمره ما هستند.

برای تداوم مثبت اندیشی و تمرکز روی اهداف خود ، لیستی از تمام وظایفی را که بایستی انجام دهید، تهیه کنید. تا پایان لیستتان نگران اهمیت و فوریت آنها نباشید.

وقتی همه وظایف خود را یادداشت کردید ، آنها را بر اساس اولویت و اهمیت مرتب کنید. سپس ، لیست را جایی قرار دهید که بتوانید به راحتی آن را مشاهده کرده و به ترتیب شروع به انجام آنها کنید.

اگر بعضی از کارها بیش از حد دلهره آور است و تمایل به تعویق انداختن دارید ، سعی کنید آنها را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید.

به عنوان مثال ، یکی از اهداف شما ایجاد یک وب سایت برای کسب و کارتان است.شما می توانید آن را به اهداف ریزتری مثل “نوشتن بیوگرافی برای سایت” ، “افزودن صفحاتی درباره خدمات من” و… تقسیم بندی کنید.

2.استفاده از شبکه های اجتماعی را محدود کنید

استفاده از شبکه های اجتماعی را محدود کنید

در مفید بودن شبکه های اجتماعی شکی نیست.مخصوصا وقتی با آن بتوانید با عزیزی که توانایی دیدن حضوری اش را ندارید در تماس باشید.

با این حال ، از شبکه های اجتماعی به عنوان یک دشمن شناخته شده نیز یاد می شود زیرا به شدت روی بهره وری شما در انجام برنامه هایتان و از همه مهمتر روی مثبت اندیشی شما تاثیر منفی دارد.

به مرور مغز ما عادت به چک کردن شبکه های اجتماعی می کند، طوری که اگر 10 دقیقه فرصت برای استراحت پیدا کنید،آن را باید برای بررسی کردن اکانت فیسبوک،اینستاگرام و… صرف کنید.

اگر این موضوع برای شما آشناست، به این فکر کنید که اگر شبکه های اجتماعی را از زندگی خود خارج کنید ، چقدر می توانید کار مفید انجام دهید!

یکی از راه های کاهش استفاده شما تنظیم تایمر بر روی گوشی است تا بتوانید فقط برای مدت زمان مشخصی در روز به آنها دسترسی داشته باشید.

بعلاوه ،زمان های خاصی را برای بررسی و استفاده از شبکه های اجتماعی تعیین کنید – ساعاتی که با زمان اختصاص داده شده برای اهداف خود همپوشانی نداشته باشد.

یکی دیگر از مزایای کاهش استفاده از رسانه های اجتماعی ،عدم مقایسه کردن خود با دیگران است.اینکه کمتر به زندگی دیگران سرک میکشید و از همه مهمتر دیگران کمتر افکار و عقاید منفی خود را خورد شما میدهند.

3.مراقب سلامتی ذهن و بدن خود باشید

مراقب سلامتی ذهن و بدن خود باشید

اگر مراقب سلامتی بدنتان نیستید، نمی توانید انتظار داشته باشید که در رسیدن به اهداف خود پرانرژی و مثبت اندیش باشید. این بدان معناست که باید به صورت منظم ورزش بکنید و غذای مقوی و سالم بخورید.

به عنوان مثال غذاهایی را در برنامه غذایی خود بگنجانید که سرشار از منابع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی باشند تا انرژی شما را تقویت کنند.خوردن سبزیجات و حبوبات را به هیچ وجه فراموش نکنید.

سعی کنید حداقل سه جلسه در هفته را به ورزش کردن اختصاص دهید. اگر می خواهید به این مسئله پایبند باشید ، باید شرایط و محیطی را فراهم کنید که ورزش برای شما خسته کننده نباشد!

هر فعالیتی که ضربان قلب شما را بالا ببرد و عضلات شما را تقویت کند ، انتخاب خوبی است. فعالیت هایی مثل دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا ، رقص و…

شما با این کار به بدن و اهداف آینده خود کمک می کنید زیرا با آزاد شدن اندورفین در بدنتان احساس آرامش جسمی و ذهنی خواهید کرد و آماده خواهید بود که ادامه برنامه کاری خودتان را در آن روز با قدرت انجام دهید.

4.بیش از حد فکر کردن را متوقف کنید

بیش از حد فکر کردن را متوقف کنید

زندگی در دنیای مدرن باعث ایجاد مشغله و وظایف زیادی می شود.هر چقدر شما در آن واحد مشغول به انجام برنامه های مختلفی باشید و ذهنتان را درگیر انجام همزمان آنها کنید،کیفیت انجام کارها به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

علاوه برآن باعث می شود ما بیش از اندازه تفکر کنیم و وقت زیادی را صرف انجام یک کار بکنیم. به عنوان مثال ، حتما برای شما پیش آمده است که ساعت ها در حال حل کردن مسئله ای باشید که واقعاً به آن پیچیدگی که به نظر می رسد نیست.

توصیه های که در بخش های قبلی،برای در لحظه زندگی کردن ارایه دادیم ، به شما کمک می کند تا همزمان فقط روی یک کار تمرکز کنید. روش اولویت بندی وظایف و برنامه ها هم می تواند شما را از تفکر بیش از حد باز دارد.

با این حال ، اگر این موارد برای شما کافی نیست ، سعی کنید برای ذهن خود محدودیت های زمانی تعیین کنید.این ترفند رو اجرا کنید تا واقعا شگفت زده شوید!

به عنوان مثال ، اگر در مورد یک سخنرانی که قرار است شرکت کنید نگران هستید ، به خود بگویید “خب، من ده دقیقه به خودم فرصت می دهم تا آنجا که دوست دارم درباره این موضوع فکر کنم. بعد از ده دقیقه با خیال راحت به کارهای دیگر می رسم”.

5.یک برنامه منظم ومداوم برای خوابتان داشته باشید

یک برنامه منظم ومداوم برای خوابتان داشته باشید

شاید تصور می کنید که یک فرد موفق باید تمام 24 ساعت روز را کار کند؟! باید بدانید که این نگرش کاملا غلط بوده و نتیجه آن چیزی جز کاهش کیفیت زندگی، انرژی و مثبت اندیشی شما نخواهد بود.

برای اینکه سرشار از احساسات خوب باشید، تعهد به یک برنامه خواب سالم و مداوم الزامی است. برنامه خواب برای هر شخصی متفاوت است ، اما به طور متوسط افراد بالغ برای اینکه در طول روز احساس خوبی داشته باشند به 7 تا 9 ساعت خواب نیاز دارند.

با آزمون و خطا ، برنامه خواب خود و ساعات خوابی که به شما بهترین بهره وری را میدهد پیدا کنید و به آن پایبند باشید. با این کار سلول های مغزی شما بازسازی می شوند و به شما کمک می کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

اگر قبل از خواب احساس بی خوابی دارید، سعی کنید یک برنامه مشخصی را قبل از خواب داشته باشید. به عنوان مثال ، ممکن است حداقل یک ساعت از شب خود را به استراحت قبل از خواب اختصاص دهید.

خودتان را مشغول مواردی همچون خواندن کتاب،استحمام آب گرم ، مدیتیشن و یا صحبت با یک دوست بکنید. به یاد داشته باشید که از دستگاه هایی که نور آبی ساطع می کنند دوری کنید ، زیرا باعث اختلال هورمون های خوابی شما می شوند.

6.کنترل زندگیتان را خودتان دست بگیرید

کنترل زندگیتان را خودتان دست بگیرید

کنترل زندگی به معنای دور شدن از باور جبر یا به عبارتی باوری که به شما می گوید زندگی برای شما “بر حسب شانس اتفاق می افتد”می باشد. سعی کنید به یاد داشته باشید که شما معمار و خالق زندگی خود هستید و شما هستید تصمیم می گیرید که چه اتفاقی برای شما بیافتد.

اگر خود را به عنوان یک قربانی و کسی که زندگی برای او تحمیل می شود تصور می کنید ، پس در آن موقعیت قرار خواهید گرفت. در مقابل ، اگر خود را فردی مثبت و فعال می بینید که در زندگی هیچ محدودیتی ندارد ، پس می توانید هر کاری انجام دهید.

از طرفی دیگر ، کنترل ، شامل نگاه صادقانه به عادات زشت و نادرست خود و تلاش برای تغییر آنها است.این عادت نادرست میتواند استفاده از دخانیات باشد و یا یک رفتار ناشایست با خانواده و دوستان و یا …

اولین قدم برای کنترل این رفتارهای اشتباه در زندگی، پذیرفتن منفی بودن آنهاست.

قدمی بعدی ، تلاش برای رفع آنها با مشاوره گرفتن از متخصصان،روانشناسان و استفاده از روش های درمانی همچون هیپنوتیزم می باشد. شما میتوانید از دوستان خود نیز برای پایبند بودن روی تعهدات کمک بگیرید تا بهترین خود باشید.

7.ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن آگاهی را تمرین کنید

ما قبلاً به چند تمرین کوتاه، مانند پیاده روی آگاهانه یا تماشای شعله شمع اشاره کرده ایم که باعث می شوند در لحظه زندگی کنید.

با این حال ، هرچه تمرینات ذهن آگاهی شما پیچیده تر باشد ، مهارت شما نیز در کنترل افکار و مدیریت آنها بیشتر خواهد بود.در نتیجه ذهن شما اکثرا در حالت فعال و مثبت خواهد بود.

در حالت ایده آل ، شما باید عادت کنید هر روز این تمرینات ذهنی خود را تکرار کنید ، اما لازم نیست بیش از 10-15 دقیقه طول بکشد.

یکی از بهترین تکنیک های ذهن آگاهی برای قانون جذب،تجسم خلاقانه است.همان تکنیکی که ورزشکاران اغلب برای افزایش عملکرد انجام می دهند.

چشمانتان را ببندید و نفس عمیقی بکشید.سپس تصویری واضح از هدفی که می خواهید روی آن تمرکز کنید ، ایجاد کنید و تصور کنید که واقعاً به آن دست پیدا کرده اید و آن را دارید.

احساس خود را هنگام دستیابی به هدفتان بچشید و نحوه واکنش دیگران در آن حالت را نیز تصور کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله به اهمیت یکی بودن با خودتان و زندگی در لحظه پرداختیم. مهمتر از همه ، ما هفت روش کاربردی را ارایه دادیم که به شما کمک می کند در چارچوب ذهنی مناسب قرار بگیرید تا رویاهای خودتان را بروز دهید.

وقتی نگرش خود را کنترل می کنید ، زندگی خود را کنترل می کنید – و این دقیقاً همان کاری است که ما می خواهیم انجام دهید.

با وجود قانون جذب ، هیچ چیز دور از دسترس نیست.هنگامی که شما به یک فرد متمرکز و توانمند تبدیل می شوید ، خود را در بهترین موقعیت قرار می دهید تا هر آنچه را که برای جذب آن تلاش می کنید بدست آورید.

با مثبت اندیشی و داشتن یک ذهن فعال ، شما فراوانی را از خود انعکاس می دهید و نتیجه آن چیزی جز جذب عشق ، ثروت ، موفقیت، شادی و سلامتی نخواهد بود.

5 8 رای
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک بگذارید در :

مطلب بعدی

مطلب قبلی

guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
Neda
Neda
5 months پیش

بسیاار مفیدد و عاالی بود

1
0
ما عاشق نظرات شما هستیم،نظر خود را ثبت کنیدx
()
x