چگونه در تمامی شرایط،خود واقعی مان باشیم،حتی وقتی دنیا سعی در تغییر ما داشته باشد - معجزه ی سپاس گزاری

شکرگزاری و تقویت روزانه انرژی مثبت درونی،عشق،سلامتی و ثروتچگونه در تمامی شرایط،خود واقعی مان باشیم،حتی وقتی دنیا سعی در تغییر ما داشته باشد

گفتن اینکه “خودتان باشید” در حرف خیلی آسان است،این در حالیست که در عمل اینکار با فشارات و موانع زیادی همراه است.

هر یک از ما می توانیم زمانی را بخاطر بیاوریم که بخاطر خود واقعی بودنمان سرکوب شده ایم و واقعا حس کرده ایم که انگار باید فیلم بازی کنیم!

چقدر در دوران جوانی مورد تمسخر قرار گرفته اید.درمحل کار بخاطر ویژگی های واقعی و اصلیتان مورد سرکوب قرار گرفته اید و سعی شده تا شما را ترغیب کنند به خلاف آنچه که هستید عمل کنید.

در این صورت چگونه می توانید بر این موانع غلبه کنید؟ و چرا باید این را در اولویت زندگی خود قرار دهید؟

ما راهکارهایی را ارایه خواهیم کرد که چگونه می توانید نسبت به خود واقعیتان وفادار بمانید حتی وقتی دنیا سعی در تغییر شما داشته باشد. ما در ابتدا به اهمیت این موضوع و همینطور به بررسی عواقب زندگی بر مبنای دروغ و مخفی کاری خواهیم پرداخت.

سپس 4 رویکرد اساسی را در اختیارتان قرار خواهیم داد که بتوانید در هر شرایطی خود واقعیتان باشید و خودتان را آنطور که هستید دوست داشته باشید.

خود واقعی بودن چه اهمیتی دارد؟!

خود واقعی بودن چه اهمیتی دارد؟!

یکی از مهمترین دلایل خود واقعی بودن،این است که به شما آزادی کامل می بخشد.شما آزادی ذهنی دارید،می توانید آرام باشید و اجازه دهید افکار شما به طور طبیعی به ذهنتان خطور کنند.

شما همچنین از آزادی اجتماعی برخوردار هستید .می توانید نظرات واقعی خود را ارائه دهید و در مورد آنچه دوست دارید صادق باشید.

از طرفی دیگر به شما امکان می دهد با اطرافیان خود یک ارتباط واقعی برقرار کنید و از همه مهمتر خودتان را خوب بشناسید.

تعهد به اصالت باعث تأمل و تفکر در خود می شود و زندگی شما را به سمت انعکاس بهتر ارزشها و باورها می کشاند.

برای به دست آوردن درک عمیق از قدرت خود واقعی بودن ، به این فکر کنید که چه اتفاقی می افتد وقتی که خلاف آن عمل می کنید، یعنی اگر با دروغ و تظاهر زندگی کنید.

مشکلات زندگی بر مبنای دروغ و تظاهر

مشکلات زندگی بر مبنای دروغ و تظاهر

دروغ و تظاهر می تواند بر خوشبختی ، سلامت روانی و حتی سلامت جسمی شما تأثیر بگذارد.

اول از همه اینکار باعث می شود شما احساس ناآرامی کنید،هرلحظه برای تثبیت ادعای خود تلاش کنید و نتیجه آن چیزی جز دروغ پشت سر دروغ نیست.

هربار که از خانه بیرون می روید،ماسک شخصیت غیرواقعی خود را می زنید و اینکار انرژی و وقت زیادی از شما میگیرد.

ثانیا ، اینکار روابط شما را قطعاً متضرر خواهد کرد. شما هرگز نخواهید فهمید که اگر خود واقعیتان باشید روابط شما پایدار خواهد ماند یا خیر ، زیرا دوستان و شرکای شما فقط شخصی را که شما وانمود می کنید می شناسند.

به همین ترتیب ، هر بازخورد مثبتی که از اطرافیان خود می گیرید در واقع باعث افزایش عزت نفس شما نمی شود ، زیرا همه ی این بازخوردها برای شخصیت غیر واقعی شماست نه خود واقعیتان.

شما در خشنود کردن دیگران و ایده ای که برای اطرافیان شما خوب به نظر می رسد متعهد هستید. بدین ترتیب بعید است که به دنبال احساسات واقعی خود باشید یا هدف واقعی خود را پیدا کنید.

بعلاوه ، بعید به نظر می رسد بدون عشق در کارهایی که انجام می دهید مهارت کافی داشته باشید ، بنابراین اگر طبق خود واقعیتان رفتار نکنید ، احتمال موفقیت های شغلی را کم می کنید.

برخلاف همه موارد بالا ، اگر بر اصالت واقعی خود متعهد باشید، زندگی هم ساده تر است و هم رضایتبخش تر.

راه های پیشنهادی برای خود واقعی بودن

تا به اینجا به مزایای زندگی بر مبنای خود واقعی بودن پرداختیم و متوجه شدیم یکی از قدرتمندترین راه های خوب بودن و داشتن زندگی سرشار از آرامش و رضایت،تعهد بر روی اصالت و خود واقعی بودن است.

اگر شما تمایل دارید این سبک از زندگی را داشته باشید ، ما 4 تکنیکی را به شما ارائه میکنیم که بتوانید با اجرای آنها،در این مسیر ثابت قدم بمانید و بتوانید آنطور که دوست دارید و هستید زندگی کنید.

1. اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند را کنار بگذارید

اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند را متوقف کنید

اگر می خواهید یک زندگی زیبا و دلچسب داشته باشید یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که دست از خوشایند به نظر رسیدن از دیدگاه دیگران بکشید.این کار آسانی نیست،زیرا این همه مدت فقط برای زیبا جلوه دادن و خوب نشان دادن خود برای دیگران زندگی کرده اید .

شما باید با خودتان قوانین و شروطی تعیین کنید. برای مثال به خودتان بگویید امروز فقط و فقط ، کارهایی رو انجام خواهم داد که رضایت خودم رو جلب کند و نه نظر کسی دیگری مثل دوستان و همکارانم را .حتی اگر نیاز دارید که دعوت های دیگر را رد کنید ،به راحتی این کار را بکنید!

ممکن است در یک روز، فعالیتی که حس می کنید حس خوبی به شما می دهد ، این باشد که یک ساعت قبل از خواب کتاب بخوانید ، و روز دیگر خود را به خوردن غذایی که خیلی دوست دارید مهمان کنید.روزانه فعالیت های این چنینی را پیدا کنید و به آن پایبند باشید.

هفته ای یک مورد از کارهایی را پیدا کنید که فقط به دلیل خشنودی دیگران میخواهید انجام دهید و نه برای دل خودتان.آن لحظه با اراده ی قوی تصمیم بگیرید که آن کار را انجام ندهید.

مخصوصا مواردی رو پیدا کنید که دیگران برای اهداف شخصی خودشان از شما سوء استفاده می کنند و حتی بعضا کمک شما را وظیفه شما میدانند! با انصراف از انجام همچین کارهایی به مرور،اطرافیان از این کار خود دست خواهند کشید.

2. روی خودتان کار کنید

شخصیت خودتان را بهبود ببخشید

اکنون که تصمیم گرفته اید کارهایی را انجام دهید که بیشتر رضایت خودتان را جلب کنید و نه دیگران را ، توجه خود را به سمت خودسازی ببرید.

راه های زیادی برای بهبود خودتان وجود دارد و اختصاص دادن انرژی به این کارها می تواند اعتماد به نفس بیشتری در مورد خود واقعی بودنتان به شما بدهد. به عنوان مثال ، فرض کنید شما در زمینه سخنرانی در جمع مشکل دارید و اینکار روی اعتماد بنفس شما تاثیر بدی میگذارد.

شما میتوانید با تمرین در خانه جلوی آینه یا شرکت در یک کلاس آموزشی سخنوری این مشکل خود را بهبود ببخشید.

احساس خجالت ، نشان دهنده ی این است که شما احساس موفقیت نمی کنید.این را به یاد داشته باشید هرگز نباید احساس کنید که برای ارزشمند بودن باید به یک مرحله خاص برسید ، اما این را بدانید که موفقیت مطمئناً به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

هدف از این کارها بهبود شماست و به این معنی نیست که شما یک آدم منفی و به اصطلاح ضعیف هستید و باید به یک آدم خوب تبدیل شوید.خیر،همه ی این کارها صرفا برای بهتر شدن شماست.

3. اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس داشته باشید

نداشتن اعتماد به نفس، اصلی ترین دلیلی است که باعث می شود خود واقعیتان نباشید.

راهکارهای زیادی برای ایجاد اعتماد به نفس وجود دارد (از جمله مواردی که در بالا توضیح داده ایم) ، اما کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که خود را با دیگران مقایسه نکنید.

کاملا بدیهی است تا وقتی هر لحظه در حال جستجوی تفاوت دیگران با خود باشید و آنها را برتر ببینید ، شما احساس تردید و سپس پوچی میکنید.برای پایان دادن به چنین مقایسه هایی ، تغییر ذهنیت لازم است.

باید بدانید افراد آنطور که جلوه میکنند کامل نیستند و شما فقط چیزی که آنها به نمایش میگذارند را می بینید. علاوه بر این ، هرگز فراموش نکنید که شبکه های اجتماعی تصویری اغراق آمیز و تمیز از زندگی مردم ارائه می دهند.

4. قدردان آنچه که هستید باشید

 قدردان آنچه که هستید باشید

در نهایت ، خود واقعی بودن بسیار راحت تر است اگر بتوانید از خودتان راضی باشید ، مهم نیست که چطور هستید ، در چه چیزی مهارت دارید و با چه چیزی سرو کله میزنید.

شما بی نظیر هستید.شما چیزی برای ارائه به دنیا و افرادی که در آن زندگی می کنند دارید. در بسیاری از اوقات، برخی ویژگی های ما که درموردشان احساس عجیب و غریب بودن داریم،برای دوستان و همکاران، جالبترین و جذابترین ویژگی ما به شمار می آید.

سعی کنید به عجیب بودن خود افتخار کنید، به آنچه شما را به خود واقعیتان نسبت می دهد و نه به شخص دیگر.

اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید ، سعی کنید از جادوی سپاسگزاری استفاده کنید. هر روز صبح یا عصر ، سه چیز را که در آن روز از خود سپاسگزار هستید بنویسید.شما می توانید هر روز از بخش عبارات تاکیدی و سپاس گزاری سایت ما استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر در محل کار یا با خانواده خود به مشکلی برخوردید ، می توانید ویژگی های خود از جمله صبور بودن ، همدلی و بی طرفی را یادداشت کنید. با گذشت روزها ، شما با هزاران دلیل که نشان از شگفت انگیز بودن شماست ، مواجه می شوید!

خود واقعی بودن را هم اکنون شروع کرده تا زندگی بر مبنای افکار مثبت را تجربه کنید


اگر بیاموزید چگونه نسبت به خود صادق باشید ،مثبت اندیشی و توانایی جذب اتفاقات خوب با استفاده ازقانون جذب را نیز به شدت افزایش می دهید.

برای رسیدن به اهداف و موفقیت در این مسیر، باید خودتان را با هدف واقعی خود هماهنگ کنید. این تنها در صورتی امکان پذیر است که واقعاً خود را به روشی صادقانه و کامل بشناسید و مطابق آنچه در مورد خود می دانید زندگی کنید.

در مقابل ، افرادی که با خودشان صادق نیستند، اغلب به طور تصادفی چیزهایی را جذب می کنند که منعکس کننده خواسته های اصیل آنها نیست.

علاوه بر این ، صادق بودن نسبت به خود باعث خوشبختی و رضایت می شود ، که به شما کمک می کند فراوانی را ارتعاش کرده و اتفاقات خوبی را در تمامی زمینه های زندگیتان جذب کنید.

4.3 10 رای
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک بگذارید در :

مطلب بعدی

مطلب قبلی

guest
5 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
Neha
Neha
5 months پیش

خیلی عالی و مفید بود
بسیار ممنون

فاطمه.ش.ب
فاطمه.ش.ب
5 months پیش

بسیار بسیار مفید وعالی بود .سپاسگزارم

محمد
محمد
5 months پیش

سلام.مطلب بسیار خوب و کاربردی در زندگی روزمره همه ماست.ممنون از مطالب مفیدتان

رفیعه
رفیعه
5 months پیش

خیلی عالی و مفید بود

صادق
صادق
4 months پیش

عالی و مفید

5
0
ما عاشق نظرات شما هستیم،نظر خود را ثبت کنیدx
()
x